Najbardziej rozwinięty system handlingowy jaki istnieje w GTA

Perfekcyjne prowadzenie

                    System dzieli auta na seryjne, sportowe                   i  V performance.

SERYJNE

Modele istniejące w realu i o takich samych parametrach. Wśród tych aut będziecie mieli też pewne kolekcjonerskie czy unikatowe, które będzie można nabyć na licytacji, wygrać, itp. Będą one oferować dodatkowe felgi i dźwięk oraz wizualny tuning. Moim oczkiem w głowie są tak zwane HOT SEDANY czyli najbardziej performance sedany w realu. Toczą one między sobą wojnę o prym w realistycznym świecie, a wiec są gratką dla fanów motoryzacji i u nas. To one będą głównymi bohaterami zawodów ulicznych, itp. Są to jedne z niewielu aut seryjnych, które mają również zmieniony dźwięk na realistyczny bądż właściwy.

SPORTOWE

Auta i motocykle do niemal każdej aktywności sportowej (+ ponad 20 przeróżnych torów) od drfitów, przez WRC do F1 czy Le Mans, kategorii LMP2. Naturalnie moto GP również. A jaki jest dodatkowy atut tego? Każda kategoria - o ile wymagają tego realne przepisy - podlega pod realistyczne parametry. Bolidy F1 ważą tyle ile w realu, mają tyle samo biegów, ilość koni, Vmax, etc. Dodatkowym smaczkiem takich zawodów jest to, że zarówno bolidy jak i motocykle GP oraz auta Le Mans mają realistyczny dżwięk.To kapitalna emocja gdy obok ciebie na starcie, na torze Monaco czy innym wyje naście bolidów, a ty siedzisz w jednym z nich. I, co ważne - dla powiększenia imersji - ścigasz się z widoku tylko pierwszej osoby. Ponadto mój system sportowy oferuje również system pomiarowy, który daje masę statystyk, wskazuje rekordzistę toru, itd. System jest w stanie mierzyć naraz czasy kilkudziesięciu nawet zawodnikom przez niezliczoną ilość okrążeń. 

V PERFORMANCE

Egzemplarze sygnowane jako wypust Blackwing Performance. Przeróżne auta tuninguje firma VP czyli pisze je drobiazgowo stosownie do kategorii VP. Służby również mają pojazdy VP aby móc sprostać wielu bardzo mocnym samochodom w rękach prywatnych. Tym określeniem spokojnie możecie posługiwać się w roli IC. Każdy pojazd VP ma zmieniony wydech. To znaczy, brzmi jak żaden pojazd w GTA. Dżwięki są albo realne dla danego modelu albo własciwe do danego silnika. V Performance oferuje 12 kategorii.

!

PERFEKCJA

Krótka historia pewnego pojazdu

Każdy wcześniejszy mój samochód podlegał drobiazgowemu handlingowi, który przede wszystkim miał sprawić, że auto będzie pracowało perfekcyjnie z nawierzchnią oraz podlegało fizyce aby całość niemal żyła. Zachowując realistyczne parametry, zgodnie z opracowanym przezemnie globalnym systemem. Końcowym zadaniem mojego handlingu było podkreślanie charakteru auta. Wydobycie z niego jego swoistych cech. Na próżno będziecie szukać podobnych handlingów. Gwarantuję, że nie znajdziecie. Nie ma właściwych porad jak pisać handling, gdyż niemal nikt go nie rozpracował jak należy. A handling wyjściowy twórców GTA jest płaski, drętwy, niewłaściwy. Beznadziejny. Handlingowcy jednak bazują na nim próbując tworzyć coś, co zwyczajnie porusza się szybciej i lepiej hamuje od pojazdów podstawkowych. Zmieniają zatem oczywiste parametry – które wskazują w nazwie, że tego się tyczą – i nie mając pojęcia o całości, uważają, że zrobili handling. Podczas gdy patrząc na podstawkowy wzorzec GTA oraz tysiące ściągniętych aut – z handlingami – muszę powiedzieć wprost, że żaden nie umiał wyważyć właściwie samochodu. Czego nie robi też handling podstawkowy. A to pierwszy krok. Wszystko zaczyna się od wyważenia auta. Tego jak pracuje zawieszenie. I to jest poważny problem bo ten aspekt definiuje się – uwaga! – w aż 19 paramatrach w handingu! Moje handlingi wykraczają poza wzór twórców GTA. Piszę je w inny sposób niż pokazują dane w pliku gry, który definiuje samochody podstawkowe. Dlatego moje auta mają charakter i prowadzą się w sposób jak najbardziej zbliżony do symulatora jazdy – którym jednak GTA nie jest. Najnowszym moim opracowaniem jest coś, co znów łamie powszechny wzorzec i coś czego nigdy nie widziałem. Wszyscy poruszają się w zakresie pewnych sugerowanych parametrów, bo gdy wyjdą poza nie, to zmienia się całość, z czym sobie nie radzą bo nie wiedzą jak tak naprawdę działa handling i co jest od czego. Kopiują zatem z podstawki zamiast opracować coś lepszego.

Otóż w produkcji Cadillaca CT5V Blackwing, ale z manualną skrzynią biegów, chciałem podkreślić ten aspekt. Ale GTA nie ma takiej opcji. Można napisać handling tak aby pojazd zachowywał się jak z manualem. Długie wysprzęglanie. W zależności od klasy auta jest to mniej lub bardziej widoczne. To idealne rozwiązanie do klasyków. Rozpędzasz się, wysprzęglasz, chwila zwłoki, tracisz prędkość, załapuje wyższy bieg po chwili i jedziesz dalej. Da się odwzorować to odczucie co z powodzeniem stosuję w swoich samochodach. Aby to uzyskać wystarczy zmienić w jakimkolwiek handlingu 2 parametry. Robiąc jednak współczesnego potwora z manualem jakim jest 668 konny Cadillac, stanąłem przed problemem czy w takim aucie to uczucie wystarczy. Jasne, że wystarczy. Bo to odczuwasz. Ale chciałem opracować coś wyjątkowego. I udało mi się stworzyć coś czego nie ma w GTA. Coś pomiędzy automatyczną transmisją, a manualem klasyków. Rzecz jasna na innych serwerach tego nie odczuwacie. Ci co uważają się za handlingowców, absurdalnie windują parametr skrzyni biegów i moc auta i uważają, że zrobili handling. Samochód jedzie do przodu, zmienia biegi i tyle. Opracowałem przy Cadillacu coś czego nawet ja nie zastosowałem wcześniej w żadnym z aut. Coś co nadaje charakteru pracującej skrzyni manualnej ale w aucie performance. Nie chodzi o samo opóźnienie zmiany biegu, ale obroty i wysprzęglanie podczas tego. Tego handling GTA nie definiuje. Nawet nie przewiduje. Ale manipulując 3 parametrami – zupełnie inaczej niż sugeruje samo GTA – udało mi się uzyskać efekt kapitalnie pracującej manualnej skrzynii biegów. A ten Cadillac jest tego dowodem i pierwszym z aut, które to posiada. To wyniosło mój handling na jeszcze wyższy poziom. Naturalnie ten sposób definiowania pracy skrzynii biegów można zastasować w każdym aucie, nie tylko manualu. Odpowiednie wyważenie trzech funkcji po prostu sprawia, że zmiana biegów w GTA jest jak najbardziej zbliżona do realiów.

VP BLACKWING PERFORMANCE

Każdy pojazd Blackwing Tuning jest pojazdem wyjątkowym również wizerunkowo. nabywając pojazd od Blackwing masz pewność, że nie jest to powszechnie dostępny model w salonie.

01

VP RETRO -- SILNIK GM 6V - rzędówka (Vmax =150 km/h)

200 HP - skrzynia MANUAL 3 biegowy

Wyciągnięte ze stodoły ikony motoryzacji. 

02

VP CLASSIC -- SILNIK GM LS3 6.2 litra V8 (Vmax = 220 km/h)

430 HP - skrzynia MANUAL 3 biegowy

Klasyki, które aż proszą się o nieco więcej mocy i delikatny szlif zawieszenia aby nie tracić ich charakteru.

03

VP ADVENTURE -- SILNIK LS376 6.2 litra V8 (Vmax = 250 km/h)

533 HP - skrzynia AUTOMAT 4 stopniowy

Segment samochodów wyprawowych, terenowych. Ich atutem jest siła i wytrzymałość. 

04

VP DEVIL -- SILNIK GM 6.2 litra V8 LT4 SUPERCHARGED  (Vmax =300 km/h)

666 HP -  SKRZYNIA MANUAL 5 biegowy

To najbardziej charakterny segment. Kapitalny manual i jazda z charakterem. 

05

VP HERMES -- SILNIK LT5 SUPERCHARGED whipple (Vmax = 320 km/h)

755 HP - skrzynia AUTOMAT 7 stopniowy

Tu zaczyna się etap dla dobrych kierowców. Bezkompromisowa moc i doskonałe zawieszenie.

06

VP 88 -- SILNIK MOPAR NATURALLY A 572 WEDGE  (Vmax = 290 km/h)

750 HP - skrzynia AUTOMAT 4 stopniowy

To kategoria dla tych, którzy lubią chodzić bokiem, nie tylko pijaku. Służby cię nie polubią za zostawianie śladów opon na drodze.

07

VP  ONE -- SILNIK FORD SUPERCHARGED 5.0 COYOTE (Vmax = 330 km/h)

880 HP - AUTOMAT 4 stopniowy

ONE to bestia do wyścigów ulicznych, ciasnego pokonywania zakrętów, błyskawicznego wkręcania się na obroty.

08

VP MOST PERFORMANCE - SILNIK MOPAR HELLEPHANT 426 (Vmax = 340 km/h)

1000 HP - AUTOMAT 6 stopniowy

Jak sama nazwa wskazuje to najbardziej performance kategoria VP. Jeśli chodzi o ogólne zachowanie to nie ma lepszych aut. Nie znaczy to, że są one najszybsze ale szybkość często przeszkadza. Jest zgubna. Ważna jest optymalna jazda na granicy przyczepności i żwawe wychodzenie z zakrętów i przyspieszenie.

09

VP PRIME -- SILNIK GM INTER COOLED LS whipple 4.0 427 (Vmax = 370 km/h)

1100 HP - AUTOMAT 6 stopniowy

Tego nawet nie umiem opisać. Czysta emocja, zawrotna prędkość, błyskawiczne wkręcanie się na obroty. To w zasadzie szczyt łańcucha pokarmowego. Ale pamiętaj, że tak szybko jak się rozpędzisz, tak samo szybko możesz umrzeć.

10

VP PRIME ALPHA -- SILNIK GM TWIN  TURBO LS 427 (Vmax = 400 km/h)

1225 HP - AUTOMAT 7 stopniowy

Tego nawet nie umiem opisać. Czysta emocja, zawrotna prędkość, błyskawiczne wkręcanie się na obroty. To w zasadzie szczyt łańcucha pokarmowego. Ale pamiętaj, że tak szybko jak się rozpędzisz, tak samo szybko możesz umrzeć.

11

VP LOW E (dla służb) SILNIK -- GM LT5 SUPERCHARGED whipple (Vmax = 330)

880 HP - AUTOMAT 6 stopniowy

Kategoria łącząca najlepsze cechy wszystkich i realizowana jest dla służb. Te egzemplarze nawet na najtrudniejszym torze Nurburgring robią szalone rzeczy i pozwalają wciąż żyć. Ich realizacja ma na celu wyrównać szanse służb wobec obywateli w autach VP czy supercarach.

12

VP COP TRIGER

Utajnione

Te zwierzęta idą bokiem nawet na ostatnim biegu i przy 250 km/h

AKTYWNOŚCI W IC

Zobacz to co wyjątkowe, czy okazyjne

BLACKWING PERFORMANCE

Blackwing możesz nabyć za donaty. Chociaż czasem zdarzają się okazje w IC.

DOM AUKCYJNY

Zobacz jakie cacka będą na najbliższej aukcji.

LIMITKI

Zobacz co możesz kupić